naše filozofie

breadⓇevolution

Vyrábíme neobyčejný chléb neobyčejnými řemeslnými postupy. Neustále hlídáme kvalitu a pečujeme o náš kvásek. Naši pekaři musí svému řemeslu rozumět. Musí znát suroviny a vědět co je kvas a jak vzniká, jak se chová a co potřebuje za péči, protože jedině tak může vzniknout dobrý chléb. Přijďte ochutnat a užijte si ze zrna plnost chuti, opravdové jídlo, opravdový život :-)


Historie pekárny

Pekárnu jsme poprvé otevřeli dne 25. 7. 2017 v 11.00 po náročné rekonstrukci stávajících prostor historické budovy na Pekařské ulici. PANEOLIT založil a navrhl odborník na pekařské technologie Ing. Martin Jaroš jako pilotní projekt stejnojmenného konceptu. Jedním z cílů bylo dokázat, že i na malém prostoru lze provozovat prosperující řemeslnou pekárnu s prodejnou a vyšlapat tak cestu ostatním pekařům, pro které je taková pekárna nesplněný sen. A daří se, koncept PANEOLIT prosperuje a inspiroval mnoho dalších pekařů a podnikatelů. Díky nám vznikly desítky dalších malých pekáren po celé ČR. A my všichni tak můžeme jíst kvalitnější a zdravější pečivo.

V čem jsme jiní?

Sami si připravujeme těsto, nerozpékáme zmrazené polotovary. Těsto mísíme pouze ze základních surovin jako je mouka, voda, sůl, a to přímo před zraky zákazníků. Denně pečeme více než 25 druhů různého pečiva. Jako tuk používáme kvalitní máslo nebo extra panenský olivový olej z řecké Kréty. Do chleba nepřidáváme žádnou chemii, Éčka nebo zlepšující přípravky do mouky, které upravují jejich enzymatickou vlastnost tak, jako to dělají všechny průmyslové pekárny. Těsto nám zraje velmi dlouho, aby přírodní enzymy obsažené v mouce stihly udělat svoji práci i bez "dopingu". Naše těsta zrají 15 až 65 hodin. Oproti jiným malým pekárnám používáme modernější techniku a metody řemeslného zpracování těst.

Naše pekařské vybavení

Abychom dokázali nabídnout přijatelné ceny i toho nejkvalitnějšího čerstvého pečiva z přírodního kvasu, používáme ty nejmodernější technologie, které nám umožňují vytvořit na malém prostoru vysokou produktivitu práce bez nočních směn. Těsto necháváme kynout, když spíme.

Níže uvádíme základní technické vybavení naší pekárny:

Pec je srdce každé pekárny a to naše srdce má francouzký šarm a romantiku...

  • BONGARD Soleo 4etážová el. sázecí pec s deskami o pečné ploše 5 m2 s horním a spodním ohřevem a generátorem páry a s integrovaným osazovákem

Hnětač BONGARD Spiral s díží 80 litrů mísí a hněte k dokonale pružnému těstu, je vybaven dávkovačem vody a automatickým zvyšováním rychlosti.

Dělička těsta BONGARD Paneotrad nám těsto rozdělí tak šetrně, že ho můžeme dělit až po finálním nakynutí, a to nám společně se stopkynárnou BONGARD BFC, kde těsto přes noc zraje při teplotách okolo 4°C, velmi pomáhá při práci a dává spát v nočních hodinách.

Podívejte se na video, jak takový proces výroby vypadá:

Kynárna WETBOX Climatrop od českého výrobce, vítěz Zlatá Salima 2016, je tou nejlepší kynárnou na trhu. Vytváří tropické klima (teplé a vlhké), ve kterém dochází k maximálně rychlému rozmnožování mikroorganismů a těsto tak dokáže nakynout nejrychleji. Tuto kynárnu používáme na dokynutí těsta s obsahem másla, které při chladném kynutí ztuhne a tudíž potřebuje dokynout v teple při přesné teplotě a vlhkosti.

Kompletní vybavení naší pekárny dodala tzv. "na klíč" firma JAROSPOL Technology s.r.o. - www.jarospol.com